O společnosti

CALPEDA

Působíme v průmyslu elektrických čerpadel již více než padesát let.

Calpeda je společnost, která se věnuje výzkumu, vývoji, výrobě a využití čerpacích systémů. Chceme pokračovat v tom, co bylo zahájeno o mnoho let dříve panem Viniciem Mettifogem, zakladatelem a průkopníkem společnosti. Můžeme se pochlubit řadou impozantních čísel: zaměstnáváme 250 pracovníků a náš mateřský závod v Montorso Vicentino (Vicenza) se rozkládá na 30.000 čtverečních metrů plochy, vyrábíme více než 2.000 typů čerpadel o výkonu v rozsahu od 0,5 do 200 kW.

Nabízíme našim zákazníkům velký rozsah čerpadel pro rozmanité použití: aplikace pro domácnosti, oblast průmyslu, podzemní voda, aplikace pro odpadní vody a kanalizační splašky, pro občanská zařízení, sektor stavebních služeb, aplikace pro zemědělství a zavlažování, bazény a lázeňské vany.

Působíme ve stále větším počtu zemí po celém světě prostřednictvím našich dceřiných společností, poboček a obchodních zástupců. V Itálii máme hustou síť obchodních zástupců.

Jsme společností, která se rozvíjela v průběhu let vždy s pohledem upřeným do budoucnosti a s idejemi, které nás vynesly na úroveň, kdy jsme respektováni jako měřítko ve velkém světě vodního hospodářství.

Mise

Věříme v technologii, která vytváří hodnotu jak pro nás, tak také pro ty, kteří si nás vybrali.

Věříme ve vizi těch, kdo se stejně jako my, věnovali téměř 50 let výzkumu, vývoji a využití čerpadlových systémů. Z tohoto důvodu představujeme měřítko úrovně ve vodním hospodářství po celém světě.

Filosofie

U společnosti Calpeda se veškeré dění točí kolem života těch, kteří si nás vybrali a těch, kteří pracují s námi.

Voda je náš element a skrz vodu vzestupuje na povrch naše odbornost a spolehlivost, výzkum a experimentování, které každý den charakterizují práci prováděnou naším týmem.

Pouze takovým způsobem, aniž abychom opomenuli věnovat se zvyšování kvality života, můžeme zcela uspokojit potřeby těch, kteří se na nás obracejí.

Dejte tvar inovacím.

Vytváření technologie zahrnuje předvídání nových řešení, předpovídání nových aplikací a odhalování alternativních aplikací a materiálů.

Byli jsme vždy pokládáni za inovativní společnost interpretující a definující nové dimenze a nové funkce.

Každý den přemýšlíme, co můžeme udělat různými zkouškami ohledně velikosti, hmotnosti, dopravy a odolnosti pro zlepšení našich výrobků.
Každý jednotlivý výrobek je podrobován úplné výrobní kontrole za účelem ověření kvality každého výrobku. Pro čerpadla Calpeda jsou k dispozici náhradní díly trvale, i pro čerpadla, která již nejsou ve výrobě a čerpadla dodaná před čtyřiceti lety.

Technologie a kvalita

Vyspělé výzkumné a vývojové centrum ve spolupráci s předními italskými univerzitami a jinými mezinárodními výzkumnými centry zaručují, že výrobky Calpeda vždy zahrnují nejnovější technologický pokrok, úsporu energie a ochranu životního prostředí.

Investice do materiálu a lidských zdrojů prostřednictvím výzkumu a výroby činí Calpedu celosvětovou vedoucí společností v oblasti kvality, spolehlivosti a výkonnosti.

Kvalita společnosti Calpeda je součástí naší tradice, vycházející z jednotlivých útvarů naší společnosti. Výsledkem je výrobková kontinuita, servis a technická podpora, a rychlé dodávky, vše s cílem poskytnout řešení na jakoukoli požadovanou aplikaci při maximální spokojenosti našich zákazníků.

SKUPINA CALPEDA

Skupina Calpeda je skupina průmyslových podniků, která působí v průmyslu elektrických čerpadel, v průmyslu kovových materiálů a průmyslu lázeňských van a sprch.

Při výrobě výrobků společnosti Calpeda se využívají kovové odlitky vyráběné ve slévárnách skupiny: Fonderia Zardo s hlavním závodem v Bolzano Vicentino, který je certifikován podle ISO 9001, IGQ, TÜV a DNV, specializující se na litinu, a Fonderia Rubini s hlavním závodem ve Schio, výrobcem bronzových součástí.

Dvě společnosti se specializují na ponorná čerpadla do vrtů pro 4“ a 6“ studny. Firma Subteck se specializuje na technologie používající ponorná čerpadla do vrtů a na speciální aplikace.

Blu Bleu je společnost, která vyvíjí činnost v průmyslu lázeňský van a sprch (hlavní závod v San Vito al Tagliamento).

IT společnost skupiny, společnost Calpeda Informatica, řídí a koordinuje kompletní IT systém skupiny a systémy na bázi SAP.