Novinky

obrázek
26.7.2011

Konec prodeje čerpadla NCE

Čerpadlo NCE se již nedodává a nahrazuje ho čerpadlo NCE-EI. Čerpadlo NCE jen do vyprodání zásob.

7.7.2011

Motory dle směrnice EuP 640/2009

Rádi bychom Vás informovali o nových motorech pro čerpadla od firmy Calpeda. Se směrnicí EuP 640/2009, která definuje požadavky na energetickou účinnost motorů, je od 16.června možno vyrábět čerpadla pouze s motory s účinností třídy IE2 (=EFF1). V souvislosti s touto úpravou firma Calpeda změnila některé z rozměrů motorů - podrobné informace naleznete v PDF souboru.

obrázek
27.6.2011

Drenážní čerpadla GQR, GQV

Uvedli jsme na trh novou řadu ponorných drenážních čerpadel GQR a GQV. Jedná se o čerpadla s jedním oběžným kolem. Dvojitá mechanická hřídelová ucpávka s vloženou olejovou komorou za účelem zabezpečení proti chodu nasucho. použití pro odčerpávání vody z rybníků, potoků nebo jam a na akumulaci dešťové vody. Průchodnost čerpadla GQR je 10mm a u čerpadla GQV je maximální průchodnost 50mm. Více informací naleznete zde.

obrázek

CALPEDA vodárna s frekvenčním měničem

Novinkou pro rok 2011 jsme pro Vás připravili automatickou samonasávací domácí vodárnu s frekvenčním měničem typu IMMP1.1W 1x230V. Výhodou této domácí vodárny jsou nízké provozní náklady a vysoký komfort obsluhy. Zařízení má pomocný displej a dotykovou klávesnici pro nastavení požadovaného tlaku a ovládání čerpadla. Jednotka je určena pro čerpadla s motory napájenými 1 x 230V do výkonu 1,1kW. Snadná montáž a jednoduché elektrické zapojení. Plynulá regulace otáček na konstantní tlak se všemi výhodami včetně úspory energie. Vodárna má velice tichý chod a integrované jištění a ochranu proti běhu na sucho.

obrázek

Domácí vodárna NGXM3 s tlakovou nádobou PWB60H nebo PWB80H – 60l nebo 80l

Vodárna pro zásobování vodou ze studní pomocí samonasávacího čerpadla. Používá se především v domácnostech a také na zahradách pro zavlažování. Maximální sací schopnost čerpadla je 9m. Největší výhodou tohoto typu domácí vodárny je tlaková nádoba na kterou poskytujeme 5let záruku. Nádoba má butylovou membránu a polypropylenovou vložku, plastové nožičky a podstavec pod čerpadlo. Patentované nerezové připojení a vzduchový ventilek s kloboučkem s těsnícím o-kroužkem. Tlaková nádoba je zcela bezúdržbová.