Katalog produktů

Zvolte výrobky z následujících řad čerpadel

Vizualizace výrobků podle použití nebo výběr stahování čerpadel.

Kvalita materiálů

Optimální kombinace materiálů pro vysoké výkony, inovativních výrobních technologií, konstrukčních a funkčních řešení.

  • Volba materiálů vyžaduje pečlivý výběr a vhodnost pro naše řešení aplikací.
  • Sortiment našich výrobků zahrnuje čerpadla z kovových materiálů, která jsou odlévaná, litá pod tlakem nebo lisovaná za tepla; rovněž vyrábíme čerpadla z vrstvené nerezové oceli opracované za studena, kompozitních materiálů s přísadami, ze součástí svařovaných třením a speciálních plastových dílů vyráběných vstřikováním.
  • Pro některé modely používáme kompozitní materiály vyráběné z pěti různých materiálů, každý z nich díky svým vlastnostem přispívá ke zlepšení kvality výsledného výrobku: odolnost vůči vnitřním a vnějším silám, snížení ztrát způsobených třením, odolnost vůči opotřebení a korozi, snižování objemu, hmotnosti, hluku a vlivu na životní prostředí.
  • V případě čerpadel pro bazény a lázeňské vany, která jsou vyrobena z plastových materiálů, například naše kompaktní čerpadla pro bazény řady MPC a kompaktní čerpadla řady SPA, jsme se rozhodli vyrábět některé klíčové komponenty z nerezové oceli, čímž jsme dosáhli maximální odolnosti proti opotřebení a teplu, zvýšení samonasávací schopnosti s následným snížením nákladů na instalaci.
  • U našich vícestupňových čerpadel řady MX jsme zvolili používání pouze nerezové oceli pro součásti, které jsou v kontaktu s kapalinou. Tím jsme dosáhli značného zvýšení výkonu při snížení rozměru čerpadla a zvýšené odolnosti proti opotřebení a korozi.
  • Výrobní program společnosti Calpeda zahrnuje širokou řadu aplikací při použití různých materiálů, které umožňují výběr čerpadla podle úrovně kvality, která je nejvhodnější pro danou aplikaci.