zvětšit obrázek: AUE 11 zařízení s 1 odstředivým čerpadlem řady N

AUE 11 zařízení s 1 odstředivým čerpadlem řady N 

Použití
Použití pro automatické hasicí systémy nebo pro systémy s hydrantem.
Čerpadla
Zásobovací čerpadlo
N-NM odstředivé čerpadlo s jedním oběžným kolem

Vyrovnávací elektročerpadlo
Samonasávací čerpadlo jet, nebo odstředivé s dvojím oběžným kolem, článkové vertikální nebo ponorné. Maximální vyvolaný tlak je obvykle vyšší než tlak zásobovacího čerpadla.

Elektrické motory
2-pólové asynchronní motory, 50 Hz, n = 2,900 1/min
Třífázový:
230/400V ± 10% up to 3 kW
400/690V ± 10% 4 kW a více

Třída izolace F
Stupeň krytí IP 54 pro monobloková čerpadla, IP 55 pro čerpadla s těsnící spojkou
Konstruováno v souladu: IEC 60034
Jiné napětí a frekvence na požádání
Pracovní oblast
Pracovní oblast
Provoz
Čerpadla se spustí na základě poklesu tlaku v hasicím systému. Jako první se spouští vyrovnávací čerpadlo; jestliže toto není stavu vyrovnat tlak, tak se spustí čerpadlo zásobovací. Jedná-li se o systém s více čerpadly, tak jsou zapínána postupně díky odlišnému nastavení spouštěcích presostatů. Presostaty zásobovacích čerpadel slouží pouze ke spuštění systému, odstavení se provádí ručně u zařízení UNI-EN 12845, nebo automaticky pomocí časového spínače u zařízení UNI 10779. Oběhová přepážka umožňuje chod napájecích čerpadel také při uzavřeném výstupním hrdle (bez spotřeby vody v zařízení), tím se zabrání přehřátí vody uvnitř tělesa čerpadla.
Konstrukce
Zařízení je konstruováno dle norem UNI-EN 12845 pro zásobování automatických hasicích systémů (s rozdělovači sprinkler) a UNI 10779 pro hasicí systémy s hydrantem. Zařízení jsou složena z 1 zásobovacího čerpadla. Zařízení je vybaveno vyrovnávacím čerpadlem, které umožňuje udržovat systém na odpovídajícím tlaku bez účasti hlavních čerpadel.
[ nahoru ]